Niva 1990 r 2121 jak muł
Moderator: Albert_N
Niva 1990 r 2121 jak muł
Witam. Może ktoś mi podpowie o co chodzi. W nivce zmieniłem gaźnik na F125p zamontowałem w niej gaz ale nivka porusza się niczym muł, nie ma praktycznie żadnego przyśpieszenia. Zresztą przed zmiana gaźnika oryginalnego było to samo. Przewód od przyśpieszenia zapłonu podciśnieniowy podłączyłem pod gaźnik, jak w F 125, jak zaciągam powietrze przez przewód to kąt w aparacie się zmienia, niby wszystko sprawne, mimo to podczas jazdy samochód nie ma żadnego przyspieszenia. Rozbujanie go graniczy z cudem. Zawór podciśnieniowy przy kolektorze nie wiem czy działa w każdym razie jest podłączony pod gaźnik to przecież chyba to samo. Czy aparat ma również przyśpieszenie zapłonu odśrodkowe?. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł?.
Re: Niva 1990 r 2121 jak muł
może zapłon żle ustawiony
Re: Niva 1990 r 2121 jak muł
Naber zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych i jak to nic nie da to sprawdż kompresje w cylindrach.Tanulko dobrze podpowiada,że może być żle ustawiony zapłon.
- silverstone
-
- Posty: 1017
- Rejestracja: śr wrz 14, 2005 9:47 pm
- Lokalizacja: Wrocław
Re: Niva 1990 r 2121 jak muł
Gaźnik fiata jest do dupy, ma mniejsze średnice dysz paliwowych i mniejsze gardziele. Zrób całą diagnostykę - przerwa na stykach, kondensator, świece, ustawienie zapłonu ( różnie to działa, ale około 10-12*, nie książkowe 7*). Regulacja zaworów też powinna być.
A jak kompresja po regulacji zaworów będzie na ciepłym silniku mniejsza od 10, o zrywności możesz jedynie marzyć
A jak kompresja po regulacji zaworów będzie na ciepłym silniku mniejsza od 10, o zrywności możesz jedynie marzyć

1,6 '92, 1,7i '98.....
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość