PalmGPS plus PC

systemy nawigacji satelitarnej, odbiorniki i osprzęt

Moderator: Albert_N

Burza
 
 
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 08, 2005 8:01 pm

PalmGPS plus PC

Post autor: Burza » pt gru 28, 2007 11:06 am

WIem ze kiedyś temat był walkowany. ale teraz nie mige go tu znalesc.
Chodzi mi o malą pomoc. Szukam programu do polaczenia Palma z PC(laptopem). Nie chce kupowac kolejnego odbiornika GPS tylko chce wykozystac ten co mam w palmie ale chce praacowac na laptopie. czy ktoś pamieta co to byl za program
Była Vitara, byłe inne chocki klocki, a teraz jest Disco (jak na razie)

Burza
 
 
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 08, 2005 8:01 pm

Post autor: Burza » sob sty 05, 2008 9:53 pm

No widze ze chyba nikt tego nie wie, a ja juz wiem. i pozwole sobie podzielić sie moimi informacjami.
A wiec.
Mam palma Imate Pdan z wbudowanym GPSem. do tego laptop jakis PentiumIII. lapek ma wifi ale nie ma "blutufa".
I tak. starym i sprawdzonym rozwiazaniem dla tych co mają palmyz GPSa i chcą z nich pobierac sygnal do lapka to jest program GPS2Blue (darmowy).
i w sumie nic wiecej nie trzeba azeby polaczyć palna z lapkiem p. poprzez wifi (troszke klopotliwa konfiguracja). mozna tez polaczyć sie kablem, ale to wymusza zainstalowania na lapku programy np. HW Virtual Serial Port ktory bedzie emulowal porty dla porgramów na lapku.
Drugim rozwiązaniem i powiem szczerze lepszym, latwiejszym i szybciej dzialającym jest zakup programu Franson GPSGate. instaluje sie go na palmie oraz na lapku. dlaczego te drugie rozwiazanei jest lepsze. juz tlumacze. programik ten na lapku dziala tez jako spliter portów. I tak na przykład ja mam zainstalowane w ponizszej konfiguracji.
Na palmie ma GPSGate który pobiera mi sygnal z GPSa i rozdzial to na 2 syganły: Jakis wolny COM oraz ActivSync-a. progrram ten chodzi w tle. jest malo pamieciozerny i nie spowalnia pracy palma. azeby sam palm nie byl bezuzyteczny zainstalowalem na nim metromierz GPSAuto (pisal kiedyś o tym programi @Disqotek). GPSAuto pobiera sygnal z wirtualnego portu COM. Palm jest polaczony z Lapkiem kablem co daje mu mozliwosc przesylania sygnalu oraz ciągle zasilanie (niweluje to puszczanie 2 kabli do zapalniczki). Na laptopie wlaczony jest tez GPSGate i pobiera sygnal z palna poprzez ActivSync-a i tu rozdiela na dowolną ilosc portow. i tak na lapku mozna sobie zainstalowac np. jakąs nawigacje jak AutoMapa,, programy do obslugi map Topo taki jak OZIExplorer czy MemoryMap.
Wszytko dziala sprawnie i ladnie. zasilanie tylko jest do Lapka. mam w tym momencie wszytko co trzeba.
W przypadku pytań sluze pomocą bo rozgryzam temat ten dalej :)

Pozdrawiam
Była Vitara, byłe inne chocki klocki, a teraz jest Disco (jak na razie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „GPS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość